Futbol

Buyurun !

Süper Lig'de 2018/19 Lefter Küçükandonyadis sezonunda Akhisarspor'un ardından lige veda eden diğer takımlar Bursaspor ve BB Erzurumspor oldu.

Süper lig tarihinde şampiyon olup ligden düşen ilk takım Bursaspor oldu.

Nereden başlayalım ? Nasıl söyleyelim ? Küfürler mi edelim ? Ne fark edecek ? Milyonlarca soru sorabiliriz ama bir tane cevap bulamayız. Bu bir ayıp bu bir skandal. Süper lig tarihinde şampiyon olup ligden düşen ilk takım Bursaspor oldu. Bunun sorumlusu içeride dışarıda fark etmez. Tüm Bursa halkıdır. Tüm Bursaspor’a gönül verenlerdir. Biz gereken cevabı zamanında versek, gereken davranışları zamanında yapsak belki durum böyle olmayabilirdi.

Biz şehir olarak düştük sadece takım olarak değil. Zaten bu takım Bursa’nın, Bursaspor’lunun takımı değil. Siyasetin ve bazılarının kurduğu bir takım oldu. O birilerini zaten biliyorsunuz.

Dediğim gibi biz birlikte başardık bunu. Nasıl mı ? Bunu Sinan Çavun hocam çok güzel özetlemiş. Buyurun bakalım nasıl özetlemiş.

Son yıllarda Bursaspor kadar düşmeyi HAK EDEN başka takım olmadı maalesef

Siyasilerin kucağında

Beceriksiz Ali Ay ve tüm ekibiyle

Vasıfsız Divan Kuruluyla

Menajerlik ve kalemşörlük yapan basınıyla

Taraftar Dernekleri ile

Tribünde çorba peşinde koşan taraftarıyla…

Bundan daha iyi özetlenemezdi sanırım.

Tabi biz taraftarlar olarak da suçluyuz. Genelimiz olmasa bile bir çoğumuz bunda pay sahibiyiz. Hele ki o Recep Altepe döneminde sırf belediye de kendine iş bulma ümidiyle taraftarlığını, kişiliğini, karakterini, Bursaspor’unu satanlar var ya işte onlara da tek diyeceğim şey Allah fitil fitil burnunuzdan getirsin. Acısını bu dünyada da çekin öteki tarafta da.

Bu biten sezon değil ondan önceki sezon da Bursa’daki bir maçta Maraton tribününden “yönetim istifa” tezahüratı yükselirken, Güney kalede “kule”de elemanın birinin 2 elini sağa sola sallayıp “hayır” diye engellemeye çalışmasını asla ama asla unutmayacağım.

Bursa ve Bursaspor’lu bunu unutmaz.

Bakın size eski bir oyuncumuzun maçtan sonra söylediğini aynen aktarıyorum.
Serkan Reçber: Bursaspor, iki sene üst üste son anda kümede kalmışken tekrar aynı başkanı seçen 1060 delegenin bu durumda payı olduğunu düşünüyorum.

Bunu zaten bilmeyen yok. Bilmeyen yok ta buna bir cevap veren de yok. Bundan dolayı biz bu haldeyiz.

Kaptanlarımızdan Mustafa Gönden’in dediği gibi;
Kongrede, -Artık tecrübelendik, aynı hataları yapmayacağız ve “Profesyonellerle” çalışacağız demişti birileri…!!! Şimdi çıkın ve kulübü elele, beraber düşürdüğünüz o “Profesyonelleri” de bir açıklayın bakalım hepimiz öğrenelim…!!

Maçtan sonra Ankaragücü’ne saranlar vardı “klavye”den. Ne sarıyorsun kardeşim? Sen sahanda Göztepe’yi, Akhisar’ı yeneme, deplasmanda Erzurumspor’a yenil sonra Ankaragücü gelsin kurtarsın. Yapma ya? Neden kurtaracakmış. Sen kendin gol atmayı bırak kaleye şut çekmeyi beceremiyorsun. Elalemden yardım bekliyorsun. Elin şeyiyle gerdeğe giren güvey değil gelin olur.

Sen önce kendin kazanmasını bileceksin. bu zamana kadar 5-6 galibiyetle sezonu tamamlıyorsun sonra başkasından medet umuyorsun. Yok öyle bir dünya. Hadi canım hadi.

Hiç kimsenin #Ankaragücü ne laf deme hakkı yok. #Bursaspor dan; siyasete bulaşmış taraftar, Ali Ay, onu yeniden seçen 1060 üye ve divan kurulu üyeleri temizlenmediği için kulüp bu halde.

Stadı bitiremeyenler Koskoca Bursaspor’u bitirdiler. Tarihe kara leke olarak geçtiler

Hele bir de sözde Divan Kurulu çıkmış, yumurta artık dayanamamış çıkmış ondan sonra yönetim kurulunu kongreye davet ediyor. Pardon sayın divan mısınız nesiniz ? Bu zamana kadar neredeydiniz ? neden sustunuz ?

Divan kurulunun bu davranışı; yangın bitince gelen itfaiyeye benziyor. Bir laf var hepimiz biliriz. Yangın bitti hortumu **** diye devam eden. 🙂

Yönetim kurulunun açıklaması da komik ; Özellikle son bir yıldır, yönetim kurulumuzun gündeminde sportif ve mali zorluklar daima birinci öncelik olarak görüşülmüş ve buna yönelik çözüm arayışları kesintisiz bir şekilde devam etmiştir. Bununla birlikte olağanüstü genel kurula gidilmesi fikri de defalarca gündeme gelmiş, sadece tribün desteğinin Bursaspor’a yeterli olmayacağı ve şehrin kulübüne sahip çıkması noktasında yaşanan duyarsızlığın, genel kurulu artık zorunlu hale getirdiği kanaati de aylar önce yönetim kurulumuzun ortak görüşü olarak benimsenmiştir. Ancak lig mücadelesi devam ederken, gündemin değişmesinin camia ve takım üzerinde olumsuz etki yaratma ihtimali nedeniyle kongre tarihi açıklanmazken, bugün itibariyle yönetim kurulumuz Olağanüstü Genel Kurul kararı almış olup, ilk toplantının 15 Haziran 2019 Cumartesi, çoğunluğun sağlanamaması halinde, ikinci toplantının ise 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılmasını kararlaştırmıştır.

Yahu ne gerek var. Az daha bekleseydiniz. Şunun şurasında bayrama ne kaldı ?

Belki siz erken gitseydiniz takım bu halde olmayacaktı!

Bu arada sormak istiyorum mutlu musunuz ?

1060

Ali Ay

Cem Öztürk

Adem Sakarya

Erkan Aydemir

Onur Özselek

Ömer Faruk Şahin

Görkem Akbaş

Osman Dinsever

Enver Kumova

Yusuf Berat Rızvanoğlu

Hayrettin Gülgüler

Tevfik Yılmaz

Neyse artık fazla yazmayacağım. Buyurun kınanız. Nereye isterseniz yakın..

Doğru karar verip birbirimize destek olduğumuz müddetçe üzerimizdeki kara bulutları çok çabuk dağıtabiliriz.

Ha merak etmeyin; Düştüğümüz de göz yaşlarımızla alay edenlerin; geri geldiğimiz de *******

Alayına isyan olsun. Bursa’mıza yemin olsun. Amatöre düşsen bile terk edenler kahpe olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ahmet İnceÖmerS3fa16 Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
S3fa16
Ziyaretçi
S3fa16

Şimdi neden düştük ? Niye düştük ? O öyle yaptı. Bu böyle yaptı. O öyle olsaydı . Bu böyle olsaydı. Falan yok hepsi boş. Şimdi tek yapmamız gereken herşeyden herkesten çok KENETLENİP eskisinden daha SAĞLAM daha GÜÇLÜ daha DİK GERİ DÖNMEK !!! Başkanı seçip hiç kuşkusuz sahip çıkacağız. Tüm şehir kenetleneceğiz. Takım zaten gırtlağa kadar borçlu maçlarda ne yabancı madde nede küfürlü tezahürat yok ! Takıma destek var . Formalar çıktığı zaman hücum edeceğiz klübün sıcak paraya ihtiyacı var. Ve rekor kombine sayısına ulaşacağız . İç saha dış saha her maç final gibi oynayıp 34/34 yapmak için canla başla biz… Devamını oku »

Ömer
Ziyaretçi
Ömer

Zamanında kongre üyesi olmayıp çorbacılara bıraktığımız için bizimde suçumuz var

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı